Portugališkas dokumentinis filmas „José & Pilar”

Kategorija Biografiniai filmai , Travel & living 0 komentarų

Tai dokumentinio kino juosta apie garsų portugalų rašytoją, žurnalistą ir scenaristą, 1998 metų Nobelio premijos lauretą José Saramango ir jo žmoną, žurnalistę Pilar del Río.

Miguel Gonçalves Mendes režisuotoje juostoje gausu meilės, praradimų, aistros gyvenimui ir žinoma literatūros (kaip gi be jos) apie vieną iškiliausių dvidešimtojo amžiaus Portugalijos kultūros personų atvirai ir jaudinančiai.

Filme gausu gyvenimiškų šių dviejų žmonių dialogų, kurie įtaigiai perteikia ne tik menininko pasaulėjautą, išmintį ir per daugelį metų atrastas tiesas, bet ir daug dalykų, kurių ir savo gyvenime gali surasti jaunas žiūrovas. Pagrindinės vertybės yra nekintančios.

Filmo tempas yra lėtas, kaip ir pats daug supratusio žmogaus gyvenimas. Rašytojo akys ramios, jas nustebinti lyg ir labai sunku, tačiau juostoje meniškai atskleidžiami dalykai, kurie vis dar jaudina garsųjį rašytoją.

Nobelio premijos laureatas diskutuoja su jaunais žmonėmis ir tai simbolizuoja išminties perdavimą jaunoms kartoms.Portugalų rašytojas su puikiu jumoru bendrauja su savo auditorija pačiomis įvairiausiomis gyvenimiškomis temomis, tačiau viso filmo metu jaučiamas gilus ilgesys, kažkam nepaaiškinamam ir sunkiai apčiuopiamam.

Juosta „José & Pilar” piešia intelektualiąją, žinių ištroškusią Portugaliją, kur Portugalija yra dviejų intelektualių ir įsimylėjusių žmonių žaidimų laukas. Filmo juosta ne be reikalo baigiama oro uoste, kur José ir Pilar ilgai sekami einantys apsikabinę tarp laukiančių ar besiruošiančių skristi žmonių.

Filmą įkėlė admin   @   18 Rugpjūtis 2015 0 komentarų
Žymės : , , ,

0 Komentarų

Sorry, comments are closed.

FilmFrame designed by Technical Support Services In conjunction with Microsoft CRM , Business Email Hosting , Microsoft Project.