Trys Meksikietiškos Bunuelio retrospektyvos

Kategorija Travel & living 0 komentarų

Meksikos pakrantėje yra mažas kaimelis, kuris net neturi bažnyčios, tad norintieji susituokti, plaukia į už mylios esančią salą, kurioje praleidžia pirmąją savo santuokos naktį. Oliverijus ir Albina plaukia į salą, tačiau valtele juos pasiviję jaunoju brolis praneša – jų motina miršta, tad Oliverijui teks plaukti atgal pas mirties patale gulinčią motiną.
Tai seniausias retrospektyvos filmas „Laiptai į dangų“, kurią kino kritikai priskiria prie L. Bunuelio mėgstamiausių.

Bunuelis apie antrąją savo retrospektyvą „Iliuzija keliauja tramvajumi” pasakė, kad ši juosta yra visiškas idiotizmas. Kodėl pats autorius taip atsiliepė apie savo juostą, jei tai yra puikus filmas ir buvo apdovanotas specialiu žiuri prizu legendiniame Kanų kino festivalyje. Tai istorija apie Meksikos mieste Meksike gyvenantį tramvajų mechaniką ir vairuotoją, kurie sužino, kad jų linija bus naikinama ir nuo šiol keleivius vežios autobusas. Du vyrai nusprendžia paskutinį kartą pasivažinėti savo tramvajumi Meksiko gatvėmis.

Trečiasis filmas „Nazarinas”, žiūrovams pristatytas 1959 metais, yra tikras gurmaniškas maistas. Čia Bunuelis kvestionuoja pačią katalikybę, kuri yra tokia populiari Meksikoje.

Pats režisierius Luisas Bunuelis gimė 1900 metais ir yra ispanijos kino režisierius, tačiau ilgai gyveno Meksikoje ir daugelis jo filmų yra paremtis Meksikos žmonių išgyvenimais ir tematika. Bunuelis buvo siurrealizmo atstovas, kritikavo katalikybę ir

L. Bunuelis ne kartą bandė ieškoti pasaulio darnos Evangelijos labirintuose. Deja, nauja patirtis ir atradimai atnešdavo tik naujų nusivylimų, kuriuos režisierius su jam būdingais prieštaravimais nagrinėjo svarbiausiuose savo filmuose. Mirė 1983 metais nuo kepenų cirozės Meksike.

Filmą įkėlė admin   @   19 Rugpjūtis 2015 0 komentarų
Žymės : , ,

0 Komentarų

Sorry, comments are closed.

FilmFrame designed by Technical Support Services In conjunction with Microsoft CRM , Business Email Hosting , Microsoft Project.