Vaikai ir virtuvė

Vaikai vaikai vaikai. Kas bebūtume – besilaukianti mama ar senelis – verčiau įvertinkime vaikų įtaką planuodami virtuvę. Žemiau išskirti pagrindiniai patarimai leis puikuotis saugia, vaikams patogia ir jaukia virtuve. Receptai vaikams

1. Išskirkime vaiko erdvę virtuvėje. Maži vaikai mėgsta būti arti tėvų, tad atskira spintelė/žemesnių spintelių pora/papildomas stalviršis šalia virtuvės komplekto leistų mažiesiems ir būti kartu su tėvais, ir netrukdytų darbuotis virtuvėje. Toks atskirtas baldas pasitarnautų ir tėveliams – būtų kur sudėti žaislus.

2. Venkime aukšto baro, nes kone kiekvienas vaikas norės užsiropšti į šią Everesto viršūnę. Visgi jei norisi baro ir toliau, galimas toks sprendimas: sukurti baldų salą, kur iš vienos pusės stalviršis bus žemesniame aukštyje, o kitoje pusėje (tėvų darbo zonoje) iškelti stalviršį aukščiau.

3.  Užapvalinkime stalviršio kampus virtuvėje.

4. Labai gerai apsvarstykime, kokias grindis rinktis.Verčiau būtų lengvai valomos, neslidžios, vizualiai slepiančios nešvarumus, ilgaamžės – su vaikais virtuvėje „netikėtumai“dažnesni.

5. Rinkdamiesi kriauklę su ištraukiamu maišytuvu galėsime visada lengvai apiprausti vaiką.

6. Kiti pagrindiniai patarimai:

  • Turėti gesintuvą virtuvėje, kuris būtų toliau nuo kepimo paviršiaus, bet  ir lengvai pasiekiamas.
  • Apgalvoti vietą, kur laikyti peilius, valymo priemones.

7. Malonios smulkmenos:

  • Užrašų, žinučių lentelė ant šaldytuvo durų leis pastarajam dvigubai pasitarnauti.
  • Paskirkite vietą (o gal net specialiai padažyti sieną?) virtuvėje, kur galima laikyti vaiko piešinius ir kitus šedevrus.

 

 

 

Sėkmės kuriant savo svajonių namus.